Základní škola a Mateřská škola Potštát, okres Přerov
ZŠ a MŠPotštát, okres Přerov

CaniKosíř 2022 – canicrossový závod (běh se psem)

V sobotu 8. října proběhl už 5. ročník canicrossového závodu v hanáckých Drahanovicích.

Závodilo se v mnoha kategoriích, jako jsou SPRINT na 4,5 km a MID na 10,5 km (vždy rozděleny na muže a ženy a dle váhy pejsků), juniorské kategorie (podle věku závodníků od 300 m do 4,5 km) a speciální kategorií byl pak běh psích veteránů na 300 m. Konečně se mohla letos běžet i MID trať, na kterou nastoupilo celkem 32 dvojic. Výsledky jsou bohužel zkreslené, jelikož vandal průběžně od čtvrtka ničil natrasovanou MID trať a následně těsně před závodem i SPRINT trať. V den závodu totiž v lese, po kontrole trati našimi pomocníky, naběhl a přeznačil jednu křižovatku tak, že velká část závodníků běžela na opačnou stranu (nebýt zaznačené trasy v hodinách jednoho běžce, asi by velká část závodníků ani nedoběhla). Aby byly zajištěny alespoň trochu relevantní výsledky pro vyhlášení, bylo zavoláno prvních 6 umístěných z obou kategorií, nechaly se vzájemně zkontrolovat hodinky a došlo k dohodě nad finálním pořadí. Všechny dámy i páni vzali celou situaci velmi sportovně a mohlo tak dojít k co nejférovějšímu vyhodnocení. Speciální cenu fair play obdržel jeden závodník, který sám trať přeznačil do správné verze, ztratil tak čas, ale pomohl ostatním.

V tomto závodě byla význačná potštátská stopa, protože Matěj Machala s fenečkou Elzou skončil na čtvrtém místě v kategorii mladších žáků na trati 600 m a Martin Machala s fenečkou Cassie vybojoval druhé místo v mužské kategorii SPRINT na 4,5 km se psy 15-25 kg. Dalším úspěchem bylo pak třetí místo pana učitele Jonáš Gazdíka s Bennym na trati MID 10,5 km, která díky vandalovi ovlivnila uběhlé vzdálenosti téměř všem běžcům a nakonec GPS změřila výsledný výkon na 11,1 km za 49 min. Tento závod přinesl kromě krásných přírodních a psích zážitků také nová setkání a objevení potenciálu běžeckého a canicrossového sportu na Potštátě. Od příštích závodů již můžeme fungovat jako jeden tým a třeba se naše řady v budoucnu rozrostou o další nadšené amatérské sportovce.

Datum vložení: 11. 10. 2022 13:35
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2022 13:38
Autor: Mgr. Jonáš Gazdík Správce Webu