Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy 1

Po několika letech jsme se opět vydali s dětmi druhého stupně do našeho hlavního města. V pátek 13. 5. jsme brzy ráno nastoupili do vlaku a za necelé tři hodiny jsme vystoupili na Hlavním nádraží v Praze. Někteří i poprvé v životě.

Rychle jsme se vydali na Václavské náměstí, kde už na nás čekala paní průvodkyně.

Hned v úvodu jsme se dozvěděli několik informací o historii Václavského náměstí, o pomníku Jana Palacha, o Národním muzeu. Z náměstí jsme se metrem a tramvají přesunuli na Pražský hrad. Po průchodu bezpečnostními rámy jsme se vydali kolem hradní stráže na druhé nádvoří hradu a pak do interiérů, kde jsme například navštívili známý Vladislavský sál. Další zajímavou zastávkou byl Chrám sv. Víta. Po návštěvě katedrály jsme prošli Valdštejnskou zahradou s jezírkem plným obrovských koi kaprů a na schodech u budovy Senátu jsme se společně vyfotili. Dále jsme prošli kolem paláců patřících Poslanecké sněmovně a zastavili jsme na Malostranském náměstí, kde byl hlavní cíl naší dopolední procházky. Oběd u McDonald‘s. Po vydatném občerstvení jsme pokračovali v naší cestě. Přešli jsme poloprázdný Karlův most a přes Klementinum jsme došli na Staroměstské náměstí. Paní průvodkyně nám tady pověděla zajímavé historické okolnosti, popsala historické budovy, samozřejmě jsme si prohlédli i orloj. Pak už jsme pokračovali směrem k nádraží.

Celý den nám krásně svítilo slunce, trasa nás však vedla i do stinných a chladných prostor, takže jsme se mohli zchladit. Nikdo se neztratil, možná jen pozastavil u focení některých pamětihodností. Úkolem dětí totiž bylo, celý den fotit nebo natáčet videa. Ve škole z těchto materiálů budou v hodinách informatiky vypracovávat projekt. Praha je moc krásná a nám všem se velmi líbila, ale po náročném dni jsme se přece jen těšili domů.

M. Jeřábková

Datum vložení: 20. 5. 2022 12:01
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2022 12:03

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví