Pohybová výzva: "návrat z Portugalska"

Pohybová výzva: "návrat z Portugalska" 1

Čas se nachýlil a již tuto sobotu 1. května odstartuje letošní závěrečná pohybová výzva, na kterou již všichni netrpělivě čekáte. Nese název: "návrat z Portugalska" a symbolicky tak uzavíráme kruh, neboť právě první pohybová výzva nás do Portugalska přivedla.

Zdravím všechny děti, rodiče, učitele a prostě všechny ty. kteří mají co dočinění s "potštátskou rodinou" :)

Čas se nachýlil a již tuto sobotu odstartuje letošní závěrečná pohybová výzva, na kterou již všichni netrpělivě čekáte. Nese název: "návrat z Portugalska" a symbolicky tak uzavíráme kruh, neboť právě první pohybová výzva nás do Portugalska přivedla. Jednalo se o nejúspěšnější pohybovou aktivitu co do počtu zúčastněných, a proto doufám, že že tuto celou sérii, ve vší počestnosti, uzavřeně opět úspěšně.

Abychom se po cestě zpět nenudili, trasu si mírně prodloužíme z původních 2520 km na 6542 km, v krocích uděláme pokrok z 3 600 000 na 9 346 000. Využijeme na to 4 dny navíc, tedy 14 dní. Tentokrát jsme dali možnost i lidem z potštátské veřejnosti, kteří své turistické výkony mohou zapisovat do papírových formulářů, které budou k vyzvednutí na obci nebo v jednotě COOP.  Pevně věřím, že sluníčko a hezké počasí přispěje k naší ještě větší pohybové aktivitě a tento nemalý cíl zvládneme.

Po cestě se zastavíme ve Španělsku, kde navštívíme Valencii, Barcelonu a severní město Bilbao. Ve Valencii se ohřejeme, v Barceloně okoupeme a v Bilbau si někteří můžeme zasurfovat. Dále překročíme hranice Francie a užijeme si krásy Azurového pobřeží v Monaku, ze kterého to vezmeme pod Eiffelovu věž do hlavního města Paříž. Pak nás čeká nádherné středověké město Brugy (nejoblíbenější město pro svatby (takže kdo z dospěláků do toho chce prásknout, má příležitost), ze kterých se vydáme do nizozemského města Amsterdam. V Amsterdamu doporučuji odpočinout nohám jízdou na městských kolech po nizozemské rovině, ať máme sílu na přesun do německého Hamburku, významného světového přístavu. Za přestávku bude stát Berlín, hlavní město Německa, ideální pro milovníky historie díky Berlínské zdi. Jakmile se budeme blížit k naší rodné zemi, navštívíme ještě bratry z Polska koupačkou v Baltském moři v severopolském Gdaňsku a nenecháme si utéct historickou návštěvu hlavního města Polska - Varšavu a historické město Krakov. Pak už rovnou na Potštát snad s neprošoupanými botami.

V každém z těchto měst si všichni přijdou na své a kdybych měl popsat všechny jejich krásy, bylo by to na knihu :) Tolik k itineráři.

Princip hry je jasný, po tom, co si zapíšete jméno a třídu, popř. svoji roli, když nejste žák, každý den uvedete do tabulky příslušné vykonané či uběhlé kroky a můžete sledovat, jak se přibližujeme k cíli. Na konci každého řádku u vašeho jména vidíte vždy aktuální počet kroků. Průběžně budu informovat, kde se nacházíme a vy uvidíte, kolik nám z cíle zbývá.

Důležitá věc: pište do tabulky počty kroků POUZE ČÍSLY BEZ MEZER, JINAK TO VZOREC NEBUDE POČÍTAT!!!

Zapisujte se sem a výzvu najdete hned v prvním listu. Na druhém listu vidíte naši trasu, na třetím listu máte opět možnost vkládat fotografie z vašich reálných výletů :)

Mějte se krásně a budu se těšit :)

Datum vložení: 28. 4. 2021 11:11
Datum poslední aktualizace: 2. 5. 2021 20:05

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

déšť se sněhem 7 °C -2 °C
sobota 20. 4. déšť se sněhem 4/0 °C