Projektová výuka angličtiny v Ostravě

Projektová výuka angličtiny v Ostravě 2

Žáci 2. stupně navštívili výukový program anglického jazyka v Ostravě, který realizovala jazyková škola Hello.

Dne 3. 6. jsme se s žáky 6. až 9. ročníku vypravili na projektový den do Ostravy. Cestovali jsme autobusem, vlakem a tramvají. Naším cílem byla jazyková škola Hello.

Po krátkém uvítání ve škole a milém občerstvení jsme se rozdělili do čtyř skupin.

Hlavní náplň projektového dne se odehrávala v nedalekém parku, kde bylo nachystáno osm aktivit.  Žáci plnili různé úkoly (poslech hudby, skládání komiksu, citátů, průchod bludištěm,..). Jedinou podmínkou bylo mluvit pouze anglicky.

Pokud naši řešitelé byli úspěšní, každé stanoviště jim dalo nápovědu a podle ní pak otevřeli truhlu s pokladem.

Žáci byli velmi spokojení, ověřili si své schopnosti a dovednosti v anglickém jazyce.

Třešničkou na pomyslném dortu byla návštěva McDonald´s.

Pak už byl nejvyšší čas na návrat do sladkého domova. Mladí jazykáři byli unaveni, ale spokojeni. Projektový den se velmi vydařil.

Mgr. M. Sosíková

Hlavním tématem celého projektu byla Záchrana planety, s podtitulem Superhrdinové, které děti v současné době velmi dobře znají díky nespočtu filmů s tímto námětem. Hlavní podstatou celé hry byla komunikace výhradně v anglickém jazyce, která pokud by neprobíhala, skupina by byla penalizována. Žáci pracovali na stanovištích a plnili různé pestře připravené úkoly (šifry, práce s texty, comicsy, videi, nahravkami) a spolupracovali v rámci skupiny.

Všem účastníkům se akce moc líbila a byla pozitivně hodnocena i učiteli. Lektoři naše děti pochválili.

Více fotografií naleznete v sekci Galerie ZŠ nebo v odkazu zde

Datum vložení: 6. 6. 2022 7:25
Datum poslední aktualizace: 13. 6. 2022 8:31

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Ženská chuť, panská láska a dubnové počasí vždy nestálé bývá.

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024
déšť se sněhem 8 °C -2 °C
pátek 19. 4. mírné sněžení 4/-1 °C
sobota 20. 4. sněžení 4/-2 °C