Den v naší MŠ

Pojďte s námi nahlédnou, jak probíhá všední den s kamarády v MŠ Potštát...

1. PŘIVÍTÁNÍ
    • Pozdravíme se a přivítáme. S rodičem se dohodneme na aktuálním stavu dítěte.
  2. NABÍDKA  RANNÍCH HER A AKTIVIT
    • Víš jak si budeš hrát a s kým?
    • Pokud nemají děti jasnou představu o tom, co chtějí po příchodu do školky podniknout, nabízíme dětem hry v motivačních koutcích, u stolečků (stavebnice, společenské hry), logické úlohy, grafomotorické cviky, výtvarné činnosti aj. Děti si volí kamaráda a prostor k aktivitám.
    • Ukončení her: pomocí zvonečku, říkanky a zpěvu. - Děti uklízí hračky na své místo.
  3. KOMUNIKATIVNÍ KRUH
    • Uvítací básnička / písnička, děti se mohou podělit s kamarády o své zážitky, řekneme si, co nás dnes čeká. Prostor pro hodnocení, hádanky, písničky na přání dětí.
  4. POHYBOVÁ AKTIVITA
    • Tanečky, protažení,  pohybové hry a zdravotní cviky, honičky a motivační soutěže dle tématu týdne.
  5. SVAČINA
    • Dohlédneme na hygienu a děti si přinesou nápoj a svačinku (nejmenším pomáhá paní učitelka). Nenutíme k jídlu, ale vybízíme k ochutnání. Paní kuchařky nám připravují pestré a chutné svačinky a děti ji je také mohou dle libosti přidávat! Také si volí mezi čajem a mléčným nápojem. Po svačině si děti nádobí samy odnášejí.
  6. ŘÍZENÁ ČINNOST
    • Vychází z témat ŠVP a třídních vzdělávacích plánů a nabízí dětem všestranný rozvoj. Využíváme také prostory ZŠ - např. učebnu hudební výchovy, kdy děti hrají na různé hudební nástroje a pracují a pomůckami paní Krškové pro rozšířenou hudební výchovu. Dále sportujeme v tělocvičně (cvičíme na nářadí, s padákem, na trampolíně) a využíváme také  hřiště v obci.
  7. PŘEVLÉKÁNÍ A POBYT VENKU
    • Paní učitelky, chůva i paní školnice pomáhají dětem, které nezvládnou sebeobsluhu, děti jsou poučeny o bezpečnosti při vycházce i hře v přírodě a určíme si pravidla her.
    • Okolní přírodu využíváme ke spoustě soutěží, hrám i pozorování. např. Olympiády letní a na sněhu, hledání pokladu, poznávání rostlin a zvířat.
  8. HYGIENA, STOLOVÁNÍ A OBĚD
    • Paní učitelky dohlédnou na hygienu a zabezpečí odchod do jídelny ZŠ, kde máme vyhrazené stoly pro školkáčky. Děti si přináší talíře, nápoj a příbory.  Polévku nalévají paní učitelky a děti si samy postupně přinášejí druhé jídlo od výdejního okénka. Nejmenším dětem pomáhá paní učitelka s paní školnicí. (Pokud si rodiče přejí, mohou mít 2leté děti bryndáček.) Děti samy odnášejí použité nádobí k okénku. Děti nenutíme k jídlu, ale motivujeme k ochutnání.
  9. PŘÍPRAVA NA ODPOČINEK
    • Po obědě se děti, které zůstávají v MŠ přesouvají společně do velkého oddělení Včelek, kde je společná ložnice. Umyjí se a očistí si zuby. Převléknou se na lehátku a uloží si oblečení. Děti se ukládají k poslechu pohádky, pohlazení, hádanky, poslech CD atd. Respektujeme individuální potřebu spánku a pokud to situace dovolí, necháváme děti dospat. Starší děti pokud po pohádce neusnou, jsou jim nabídnuty klidové činnosti (skládanky, omalovánky, prohlížení časopisů aj.). Pro dojíždějící děti je připravena nabídka aktivit ve třídě Sluníček od 12:00hod do 13:00hod.
  10. ODPOLEDNÍ SVAČINA
    • Děti si jí nabízejí postupně tak, jak se po probuzení převléknou a umyjí. Mohou si volit nápoj (mléčný X čaj X vodu) a pokud svačinku nedojí, odnášejí si ji domů ve vlastní svačinové krabičce.
  11. ODPOLEDNÍ NABÍDKA ČINNOSTÍ
    • Odpolední činnosti jsou organizovány dle třídních plánů. Jsou jimi např. pestré aktivity a hry dle volby dětí. Vyžadujeme, aby si dítě při odchodu domů uklidilo hračky, se kterými si hrálo. Rodiče mají přístup do třídy, dítě si může dohrát a rodiče mají prostor se informovat na aktuální průběh vzdělávání dítěte.

O všech aktivitách, plánech i průběhu celého školního roku v naší školce Vás průběžně informujeme na vývěskách v šatně i jednotlivých třídách a také na internetových stránkách školky.

Nově jsme pro Vás zřídili také konzultační hodiny:

• Třída Sluníčka - každý čtvrtek od 14 do 15 hod.
  • Třída Včelky    - každou středu od 15 do 16 hod.

PROSÍME RODIČE, ABY TYTO INFORMACE PEČLIVĚ SLEDOVALI A TĚŠÍME SE NA PŘÍJEMNÉ CHVÍLE STRÁVENÉ V MŠ S VAŠIMI DĚTMI !

Den v naší mateřince (14.91 kB)

Březnové slunce má krátké ruce.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024

Svátek má Soňa